Inteligentne rekomendacje

O tym, jak zarobić 90 000 zł w miesiąc, czyli co potrafią rekomendacje Convibox

O tym, jak zarobić 90 000 zł w miesiąc, czyli co potrafią rekomendacje Convibox

Celem sklepu internetowego jest sprzedaż. Klient, który posiada w swojej ofercie izolacje cieplne, stosuje w strategii m.in. kampanie płatne w sieci Google, stawia na pozycjonowanie. A ponieważ na pewnym etapie ruchu warto zadbać o jego monetyzowanie, wykorzystanie automatyzacji marketingu wpłynie na retencję użytkowników i zwiększenie sprzedaży. Wdrożenie systemu Convibox i modułu rekomendacji spełniło te założenia z nawiązką. Kampanie w miesiąc wygenerowały sprzedaż na poziomie ponad 90 tys. zł!

Polecaj, gdy chcesz sprzedawać efektywniej. I więcej!

Sklep w zakresie natywnych rozwiązań posiadał jedynie jeden moduł cross-sellingu na karcie produktu. Przy szerokim, choć sprecyzowanym asortymencie, warto wskazać użytkownikowi dodatkowe możliwości i szerzej eksponować ofertę. A ponieważ 70% ruchu przechodzi przez karty produktu, to tam dodaliśmy moduł rekomendacji Convibox. Szablon strony pozwolił na ukazanie 10 produktów w jednej ramce rekomendacji, bez konieczności przewijania. Zwiększa to szansę na dosprzedaż i pokazuje dodatkowe możliwości zakupu. Wygodny slider sprawia, że użytkownik może znaleźć w ramce rekomendacji jeszcze więcej innych propozycji.

rekomendacje convibox

Aktywne ramki rekomendacji znalazły się także na podstronach kategorii, przez które przechodzi 15% ruchu w sklepie. To również miejsce efektywne pod kątem konwersji, dlatego wykorzystaliśmy jego potencjał. Pod kątem doświadczeń użytkownika moduł znalazł się pod listą produktów. Intuicyjne drzewo kategorii i podział na podkategorie sprawiły, że listy produktów nie są długie. Dzięki temu użytkownik nie jest zmuszony do długiego scrollowania podstron. Użytkownicy chętnie klikają w obecne tam sugestie, co potwierdza, że na każdym etapie prezentacji produktów, warto komunikować dodatkowe, uzupełniające propozycje.

rekomendacje convibox

A ponieważ koszyk to miejsce o wysokim potencjale pod kątem konwersji, włączyliśmy moduł rekomendacji w jego ekosystem. Propozycje uwzględniły kontekst podejmowanych przez klientów sklepu decyzji zakupowych. Logika powiązań jest widoczna w efektach.

Liczby mówią same za siebie. I nie tylko one!

Kampanie rekomendacji już po miesiącu od wdrożenia przyniosły spektakularne efekty. Przy koszcie 349 zł poniesionym na kampanię, wygenerowały dosprzedaż na poziomie 92 383,43 zł.

rezultat convibox

Dość powiedzieć, że choć system Convibox jest zorientowany na zwiększenie sprzedaży, ważne jest także doświadczenie Użytkownika. Dlatego każdy z modułów został tak dopasowany do designu strony, aby uzyskać pozytywne doświadczenie z pobytu w sklepie. Szybkość wdrożenia, intuicyjność i wsparcie Opiekuna w zakresie monitoringu kampanii to wartość dodana. Klient może się cieszyć rezultatami, oszczędzając czas poświęcony na działania marketingowe.

Gotowy do wdrożenia w swoim sklepie?
Wypróbuj nasz system za darmo!

Convibox - Zwiększamy konwersję

Inteligentne mechanizmy błyskawicznie
zwiększające sprzedaż w sklepie.

Traffic Trends Sp. z o.o.
ul. Piątkowska 201a
61-693 Poznań

e-mail: [email protected]

Specjalizujemy się w pozycjonowaniu sklepów internetowych oraz reklamie Google Ads.

© Convibox