Promocja wewnętrzna

Promocje wewnętrzne, czyli sposób na wzrost popularności podstron o 76%!

Promocje wewnętrzne, czyli sposób na wzrost popularności podstron o 76%!

Komunikowanie korzyści na stronie sklepu to cenne wsparcie sprzedaży. Najczęściej jest realizowane na stronie głównej, np. na sliderze. To tam pojawiają się wysublimowane banery, do których niestety nie dociera średnio ⅔ odbiorców. Sposobem na skuteczne informowanie np. o wyprzedaży są kampanie promocji wewnętrznych Convibox. Klient z branży obuwniczej, u którego wdrożyliśmy rozwiązanie, przekonał się, że moduł podnosi oglądalność poszczególnych podstron nawet o 76%!

baner promocji wewnetrznych

Jak to działa?

Promocje wewnętrzne w postaci dostosowanych do strony popupów skierowaliśmy na podstrony wartościowe pod kątem odwiedzających. Banery pojawiały się na listach produktów w kategorii oraz kartach produktów, bo to one stanowiły główne źródło ruchu w sklepie Klienta. Kreacje zostały dostosowane do wyglądu strony, aby zachować spójność w komunikacji. W ich projekcie wykorzystano czytelne przyciski akcji, które kierują uwagę i nakłaniają do kliknięcia w baner. Moduł działa zarówno w wersji na komputer, jak i mobilnej, a rozwiązanie jest w pełni responsywne. Zachowuje to komfort użytkowników. Wygodzie odwiedzających sprzyja także określenie limitów wyświetlania informacji, przy czym skuteczność przekazania informacji jest wysoka. Promocje wewnętrzne są więc eksponowane maksymalnie pięciokrotnie, nie częściej niż jeden popup na minutę. Jeden użytkownik zobaczy więc maksymalnie pięć razy grafiki z kampanii. A restart kampanii następuje po dwóch dniach.

Efekty prowadzonych działań!

wynik kampanii promocji wewnetrznych

Kampania przyniosła wzrost oglądalności pokazywanych stron. Klient nie poniósł tutaj innych, dodatkowych kosztów na promocję. Co istotne - w ramach kampanii wytypowaliśmy dwie grupy produktów, na ekspozycji których zależało Klientowi. Były to dwie marki - nowości w sklepie, które dzięki Convibox zaistniały w świadomości odbiorców. Zanotowaliśmy wzrost popularności oglądanych stron odpowiednio o 52% i 75%. A że obok odsłon, wzrósł także parametr wartość strony, promocje wewnętrzne Convibox wsparły także sprzedaż.

Gotowy do wdrożenia w swoim sklepie?
Wypróbuj nasz system za darmo!

Convibox - Zwiększamy konwersję

Inteligentne mechanizmy błyskawicznie
zwiększające sprzedaż w sklepie.

Traffic Trends Sp. z o.o.
ul. Piątkowska 201a
61-693 Poznań

e-mail: [email protected]

Specjalizujemy się w pozycjonowaniu sklepów internetowych oraz reklamie Google Ads.

© Convibox